• 29 kwietnia 2019
  • 6 maja 2019
  • wyświetleń: 10382

[ZDJĘCIA] Mistrzostwa Śląska w Kajakarstwie na stawie "Kopalniok"

W środę 1 maja na czechowickim "Kopalnioku" odbyły się zawody inaugurujące nowy sezon dla kajakarzy - Długodystansowe Mistrzostwa Śląska.

Zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice zdobyli w sumie 21 medali, w tym dziesięć razy stanęli na najwyższym stopniu podium, wywalczyli 6 srebrnych i 5 brązowych krążków.

Zawody rozgrywane były na dystansach od 1250m dla dzieci, 2500m dla młodzików i 5000m dla juniorów i seniorów. W regatach wzięło udział blisko 110 kajakarzy z 11 klubów, również spoza województwa śląskiego. W dekoracji zwycięzców brał udział Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.