Gorące tematy

• 14 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4641

Marcin Hałas został wicemistrzem Polski w Nordic Walking

V Mistrzostwa Polski w Maratonie Nordic Walking zostały rozegrane w Wielkopolsce, w miejscowości Jastrowie. 7 kwietnia na starcie rywalizowało ze sobą 97 zawodników z czego 7 nie ukończyło. Wśród kijkarzy na królewskim dystansie do wspólnej rywalizacji stanął także Marcina Hałas.

Marcin Hałas został wicemistrzem Polski
Marcin Hałas został wicemistrzem Polski · fot. Ulka Chrapek

Trasa była wymagająca - wokół jeziora - od plaży poprzez leśne ścieżki, mosty, pagórki aż po błotniste tereny. Podczas tych zawodów czechowiczanin wywalczył srebrny medal w kategorii M30-39, zostając tym samym Wicemistrzem Polski w Nordic Walking M30-39 na dystansie 42,195 km.