Gorące tematy

• 13 lutego 2018
  • wyświetleń: 7827

[ZDJĘCIA] Trzy medale lekkoatletów MKS Czechowice-Dziedzice!

W dniach od 9 do 11 lutego w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice wywalczyli na nich trzy medale, uzyskując świetne rezultaty w swoich konkurencjach!

Trzy medale lekkoatletów MKS Czechowice-Dziedzice podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20

Złoty medal w biegu na 3000m U20 zdobył Bartosz Jarczok uzyskując wynik 8:21.32. Rezultat ten jest nowym rekordem śląska poprawionym o 10 sek. Poprzedni rekord również należał do Bartka i został ustanowiony w zeszłym roku.

Srebrny medal w biegu na 300m w kategorii U18, wywalczył Jakub Pająk. Czas, który uzyskał 34,78 sek, jest jego nowym rekordem życiowym poprawionym o 1 sek. Do złota zabrakło 0,01 sek.

Brązowy medal w biegu na 60m U20, zawisł na piersi Rafała Pająka, który podobnie jak koledzy z klubu ustanowił swój rekord życiowy wynikiem 6,86 sek. Do poprawienia 40-letniego rekordu śląska zabrakło 0,01 sek. Rafał wystąpił również w biegu finałowym na 200m, gdzie był piąty.

Należy również wyróżnić bardzo dobrą postawę Oliwii Kwaśniak, która ustanowiła swój rekord życiowy w biegu na 60m- 8,08 sek oraz Samuela Kudyka na 1000m - 2:42.67.