Gorące tematy

• 17 lutego 2017
  • wyświetleń: 6703

Bartosz Jarczok i Jakub Pająk z medalami Mistrzostw Polski

Podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 oraz U20, które odbyły się w dniach 11-13 lutego w Toruniu, czechowiccy lekkoatleci wywalczyli dwa medale.

Bartosz Jarczok obronił tytuł Mistrza Polski sprzed roku i zwyciężył na dystansie 3000m. Wynik, który osiągnął - 8.31.55, jest nowym Rekordem Śląska, poprawionym o blisko 2 sekundy.

Jakub Pająk wywalczył brązowy medal na dystansie 300 m z nowym rekordem życiowym - 35,79 s. Jest to pierwszy medal Mistrzostw Polski zawodnika oraz świetny prognostyk na przyszłość.

Rafał Pająk zakończył Mistrzostwa na czwartym (bieg na 60m), bardzo wysokim miejscu, zważywszy na uraz, którego doznał na ostatnim treningu przed zawodami. Wynik, który osiągnął - 6,97 s, jest również jego nowym rekordem życiowym.

Pozostali zawodnicy spisali się równie dobrze i zostali sklasyfikowani kolejno na miejscach: Paulina Kozioł 400m -11, Samuel Kudyk 1000m - 21, Karolina Głupczyk 400m - 22, Justyna Ostyńska 200m - 23, Magdalena Szpoczek 200m - 25, Karina Kominek 200m- 26, Julia Marek 300m - 30, Oliwia Gręda 300m - 37.