• 18 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3203

Kajakarze rozpoczęli kolejny sezon startowy - zdjęcia

W sobotę, 16 kwietnia w Świerklańcu odbyły się regaty kontrolne dla juniorów młodszych i młodzików oraz regaty otwarcia sezonu dla dzieci.

Kajakarze rozpoczęli kolejny sezon startowy - 16.04.2016 · fot. Bartłomiej Żaczek

Wszystkie kategorie wiekowe rywalizowały na wodzie na dystansie 2000m oraz na biegu na 1500m. Wśród juniorów młodszych najlepszy był Adrian Kulig, który na wodzie był pierwszy, a bieg ukończył na trzeciej pozycji. W konkurencji kanadyjkarzy w tej kategorii wiekowej Kamil Karpeta był drugi zarówno na wodzie, jak i biegu.

Bardzo dobrze zaprezentował się w biegu Jan Paszek (kat. młodzik) zajmując 2. miejsce, który w łącznej punktacji bieg + woda uplasował się poza podium. W rywalizacji dzieci na wodzie Natalia Grzechnik była czwarta, a Wioletta Kupczewska szósta.