Gorące tematy

• 17 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2536

Kajakarze MKS rozpoczęli sezon

Kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice dobrze rozpoczęli nowy sezon. Na swoim koncie mają pierwsze sukcesy podczas zawodów w Mantovej oraz w Opolu.

W weekend 11 i 12 kwietnia Kadra Narodowa Juniorów oraz U23 wystartowała w międzynarodowych regatach we włoskiej miejscowości Mantova. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci czechowickiego MKS-u: Mateusz Borgieł i Jakub Gola w C2 na 200 i 1000m. Chłopcy zdobyli tam srebrne medale. Ponadto Mateusz Borgieł indywidualnie na 1000 m wywalczył brązowy medal. W zawodach wystartowało ponad 1000 zawodników reprezentujących Włochy, Chorwację, Słowenię, Polskę, Finlandię, Austrię, Rumunię oraz Izrael.

Kajakarze MKS rozpoczęli sezon - 11-12.04.2015 · fot. MKS Kajak Czechowice-Dziedzice

Z kolei w niedzielę, 12 kwetnia w Opolu odbyły się Ogólnopolskie Regaty Otwarcia Sezonu, z których zawodnicy MKS-u przywieźli cztery medale: dwa złote i dwa srebrne. W kategorii dzieci chłopców zwyciężył z dużą przewagą Dawid Janusz, a w kategorii dziewczynek Iga Potok zajęła drugie miejsce. Wśród juniorów młodszych Piotrek Morawski był pierwszy a Dawid Byrdek drugi. Piąte miejsce w tej kategorii zajął ich młodszy kolega Adrian Kulig. To samo miejsce zajął junior Dominik Starowicz, który startował razem z seniorami.

Dobry występ naszych zawodników na pierwszych w tym sezonie zawodach pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Następny start już w sobotę 18 kwietnia w Katowicach.